Kalkulator zdolności kredytowej – sprawdź na jaki kredyt Cię stać

Wybierając najkorzystniejszy dla siebie kredyt gotówkowy, warto sprawdzić na jaki produkt nas stać. Pomoże Ci w tym dostępny w internecie kalkulator zdolności kredytowej. Sprawdź co to jest i jak działa!

Co to jest kalkulator zdolności kredytowej?

Kalkulator zdolności kredytowej pozwoli nam na szybkie obliczenie tego, na jaki konkretny kredyt będzie nas stać biorąc pod uwagę oczywiście naszą obecną sytuację finansową. Aby jednak prawidłowo posługiwać się kalkulatorem zdolności kredytowej, niezbędne będą wymagane od nas takie dane jak:

  • okres spłaty naszego przyszłego kredytu,
  • nasz miesięczny dochód,
  • ilość osób przebywających w naszym gospodarstwie domowych,
  • rodzaj raty (stała, malejąca),
  • oprocentowanie kredytu,
  • a także suma wszystkich pozostałych miesięcznych wydatków.

Jeśli chcesz sprawdzić czy stać Cię na dany kredyt zobacz od czego zależy wysokość raty kredytu i jak ją obliczyć.

 

Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora zdolności kredytowej

Istotne jest również to, że aby skorzystać z takiego narzędzia internetowego, którym jest właśnie kalkulator zdolności kredytowej wcale nie potrzeba wiele! Wystarczy jedynie stały dostęp do internetu oraz znajomość wyżej wymienionych danych, a bez problemu i to całkowicie bezpłatnie możemy obliczyć to, na jaki kredyt będzie nas stać.

Zobacz również inne przydatne kalkulatory kredytowe.

W ten sposób obliczamy właśnie naszą zdolność kredytową. Czym jest zdolność kredytowa i jakie ma ona znaczenie w przypadku chęci zaciągnięcia kredytu? To jest nic innego jak możliwość spłacenia kredytu lub też pożyczki wraz z naliczonymi odsetkami w określonym czasie. W zasadzie każdy z nas, kto pracuje i uzyskuje z tego powodu regularne wpływy pieniężne oraz nie posiada żadnych długów może liczyć na to, że bank pozytywnie odniesie się do jego zdolności kredytowej. Nie mniej jednak suma jaką będzie w stanie pożyczyć będzie też w dużej mierze zależna od przychodów danego kredytobiorców. Im one większe, tym większy kredyt można zaciągnąć.

Jeśli chcesz wiedzieć jak poprawić swoją zdolność kredytowa i wiarygodność finansową przeczytaj ten artykuł.