Najbardziej przydatne kalkulatory kredytowe

Nie każdy przyszły kredytobiorca zdaje sobie sprawę z tego, że w chwili wybierania najbardziej dogodnej dla niego opcji odnoszącej się właśnie do kredytu – może bez problemu skorzystać z darmowych narzędzi internetowych, które z kolei pomogą mu podjąć decyzję. Są to najczęściej różnego rodzaju kalkulatory kredytowe, do których możemy zaliczyć: kalkulator zdolności kredytowej, kalkulator rat kredytowych oraz kalkulator RRSO. Czym są i na którą z tych pomocy się zdecydować?

Kalkulatory kredytowe i ich rodzaje

Jeżeli szukamy odpowiedniego oraz najbardziej korzystnego dla nas kredytu, jednakże nie jesteśmy świadomi tego, czy rzeczywiście nas stać na tego typu zobowiązanie – już dziś możemy skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej online. Otóż kalkulator zdolności kredytowej służy przede wszystkim do określenia bezpiecznej kwoty kredytu, na jaką będziemy sobie mogli pozwolić.

Więcej na temat zdolności kredytowej znajdziesz tutaj.

Natomiast kalkulator rat kredytowych pozwoli oczywiście na bardzo dokładne wyliczenie sumy wszystkich rat, które będziemy musieli zapłacić w określonym czasie. Mimo wszystko największa liczba przyszłych kredytobiorców najczęściej wykorzystuje do swoich kredytowych obliczeń RRSO. Czym jest RRSO w jaki sposób może nam pomóc?

RRSO kredytów gotówkowych

Otóż RRSO to inaczej Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania danego kredytu. To najbardziej znany kalkulator kredytowy, który z kolei pozwala na wyliczenie wszystkich kosztów związanych z zaczerpniętym kredytem. Jeżeli zatem jesteśmy już przy kosztach danego kredytu: należy pamiętać, że nie możemy zaliczyć do niego jedynie odsetek. Na całościowe koszty naszego kredytu składa się zatem:

  • ubezpieczenie kredytu,
  • oprocentowanie kredytu,
  • prowizja,
  • oraz dodatkowe opłaty bankowe.

Okazuje się również, że obliczenie RRSO kredytu hipotecznego wcale nie jest takie proste. Jeżeli natomiast nie czujemy się na siłach, możemy poprosić o pomoc osobę, która robiła to już wcześniej.