Pożyczka hipoteczna dla początkujących

Wiele osób posiada rozmaite plany i marzenia. Jednak ze względu na niskie zarobki nie mogą ich zrealizować. Dlatego też olbrzymią popularnością cieszą się więc w Polsce rozmaitego rodzaju produkty finansowe, do których należy między innymi kredyt gotówkowy. Nie zawsze jest on jednak najlepszą opcją. Znacznie korzystniejsza będzie dla nas pożyczka hipoteczna.

Pożyczka hipoteczna a kredyt gotówkowy — czym się różnią

Pożyczka hipoteczna jest rodzajem kredytu hipotecznego. Działa on na tej zasadzie, że kredyt jest udzielany pod zabezpieczenie należącej do kredytobiorcy nieruchomości. By ją otrzymać trzeba wystąpić o wpisanie hipoteki do księgi wieczystej. Bank zabezpiecza w ten sposób swoje interesy i zmniejsza ryzyko straty w razie problemów ze spłatą pożyczki. Dzięki temu kredytobiorca otrzymuje znacznie korzystniejsze warunki i niższe oprocentowanie.

Kredytu hipotecznego jednak nie można zaciągnąć na dowolny cel. Musi być on dokładnie zdefiniowany, a pożyczone pieniędzy nie trafiają na konto kredytobiorcy. Pieniądze otrzymuje sprzedawca, który sprzedaje temu pierwszemu na przykład nieruchomość.

Kredyt gotówkowy

Jeśli chcemy otrzymać pożyczkę na dowolny cel, bez konieczności informowania o nim banku  zaciągnąć pożyczkę hipoteczną.  Pieniądze otrzymujesz na swój rachunek i możesz swobodnie dysponować. Nie możemy ich tylko przeznaczyć na prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą. Warto przed podjęciem decyzji skorzystać z rozwiązania, jakim jest porównywarka kredytów hipotecznych, w której znajdują się też informacje o pożyczkach hipotecznych.

Przewaga pożyczki hipotecznej nad kredytem gotówkowym

Pożyczka hipoteczna ma tę przewagę nad kredytem gotówkowym, że może być zaciągnięta na znacznie dłuższy okres niż w przypadku tego pierwszego, a ponieważ towarzyszy jej zabezpieczenie, jej oprocentowanie jest o wiele niższe. Posiadając więc nieruchomość warto więc uwzględniający taki kredyt hipoteczny ranking przeanalizować bardzo dokładnie i porównać go z ofertą zwykłych kredytów gotówkowych, aby przekonać się od wyższości pożyczki hipotecznej nad kredytami gotówkowymi.